Nobliwa patyna


Dąb to jeden z ulubionych gatunków drewna Jarosława Gierszewskiego. Jest to drewno twarde i wytrzymałe, a jednocześnie dobrze „współpracuje” z twórcą. Dlatego, gdy właściciele tej rezydencji poprosili o solidne meble z charakterem, wybór padł na właśnie ten materiał. W tej odsłonie dąb występuje w wersji postarzanej – jest patynowany lub malowany z efektem przetarć.

Dębowe, patynowane drzwi wejściowe urozmaicone zostały półkolumnami oraz wyrytym w płycinie motywem kwiatowym.

Stół kuchenny i krzesła to także dębina – tym razem malowana na kolor śmietankowy. Blat stołu i skórzane siedziska krzeseł są z kolei barwy ciemnej czekolady.

Każdy centymetr przestrzeni kuchennej został wykorzystany. Fronty mebli mają te same, zgeometryzowane przekroje. Urozmaiceniem są żłobione kapitele.

Przestronne, jasne wnętrze kuchni jest naturalnie doświetlone dzięki oknom zorientowanym na dwie strony świata.

Oświetlenie wewnętrzne szafek oraz lampki umieszczone w gzymsach pozwalają wyeksponować najciekawsze elementy frezowane.

---

---

Mahoniowa szafa ubraniowa została idealnie dopasowana do wnęki. Na frontach mebla widnieją te same elementy dekoracyjne, co na drzwiach wejściowych.

Klasyczne drzwi wewnętrzne o oszczędnych odrzwiach. Ich ozdobą jest pięknie usłojony surowiec – mahoń.

Mahoń odbija światło, zmieniając swą barwę zależnie od pory dnia i rodzaju oświetlenia: od karmelowej po czekoladową.

Piękne schody to starannie wyrzeźbiony słup w formie kielicha kwiatowego oraz tralki oryginalnego projektu - realizacja tych elementów jest dziełem naszej firmy. Stopnie i poliki schodów wykonała firma Panas, z którą przez krótki okres współpracowaliśmy.

Przeszklone drzwi do pokoju kąpielowego zwieńczone są ażurową kratką. Fazowana szyba otoczona została arabeskowymi ramkami.