Ukłon w stronę klasyki


W jasnych wnętrzach tej gustownie urządzonej rezydencji czuć ducha klasycyzmu. Meble podobne do tych, które zaprojektował Jarosław Gierszewski, współtworzyły niegdyś codzienność Mozarta i Canaletta. Dziś stanowią deklarację przywiązania do tradycji dobrego stylu, który nigdy się nie starzeje.

Projektant zaproponował tutaj drzwi zewnętrzne w stylu klasycystycznym. Zostały wyrzeźbione w litym drewnie dębowym, malowanym na biało.

Od strony wewnętrznej drzwi prezentują się nie mniej okazale. Minimalistyczny design został podporządkowany zdobnemu otoczeniu – kwiecistej tapecie i wzorzystej podłodze.

W przedpokoju spotykamy wewnętrzne drzwi w stylu klasycyzmu, o prostej bryle. Obok – obficie dekorowana konsola z lustrem.

Ręczna snycerka konsoli uderza dbałością wykonania. Nawet najdrobniejsze elementy zostały wyrzeźbione niezwykle starannie.

Ogromna, inspirowana klasycyzmem szafa także powstała z solidnej, polskiej dębiny.

Dzięki dużej ilości schowków ten mebel o niebanalnym wyglądzie jest również funkcjonalny.

Wszystkie detale rzeźbione są w warsztacie Jarosława Gierszewskiego. Dzięki jakości wykonania będą zachwycały przez dziesiątki lat.

Drobne elementy to prawdziwy sprawdzian warsztatu stolarza. Te, nawet oglądane pod lupą, budzą podziw.

Mebel do wiązania butów to widok nieczęsto spotykany w polskich rezydencjach. Niesłusznie – ładny kątnik będzie służył Pani i Panu Domu dzień po dniu, a gości mile zaskoczy.