Ponadczasowa elegancja


W tej luksusowej rezydencji Inwestor zlecił nam kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie stolarki. Nasze prace stolarskie to: drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, listwy przypodłogowe, gabinet, drobne meble oraz tapicerowany komplet wypoczynkowy. Czekało nas ambitne zadanie połączenia nowoczesnego minimalizmu z klasycznym stylem angielskim. Doskonałym źródłem inspiracji okazała się sama bryła budynku, jednocześnie mocna i lekka w odbiorze. Po ustaleniu koncepcji z projektantką Mileną Jurkiewicz przystąpiliśmy do prac trwających niemal 8 miesięcy.

Dzięki prostocie formy oraz minimalnej ilość detali, drzwi doskonale komponują się z geometryczną bryłą budynku.

Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne w stylu art déco wykonane zostały z drewna dębowego olejowanego. Patynowanie nadało im przestrzennego charakteru oraz uwypukliło frezowane detale.

Na budulec drzwi wewnętrznych wybrane zostało drewno bukowe. Pod warstwą białej farby subtelnie widoczna pozostaje struktura drewna.

Białe drzwi tworzą harmonijną całość z jasnym wnętrzem. Jedyną ozdobę stanowią delikatne elementy frezowane.

Gabinet to pomieszczenie w stylu typowo angielskim. Butelkowa zieleń skórzanych mebli idealnie komponuje się z mahoniową stolarką.

Kontrapunktem dla mahoniowych elementów jest jasny parkiet o ciekawej, nierównej strukturze.

Cieszą oko detale frezowane, przekroje listew oraz ciekawe wybarwienia składające się z nałożonych na siebie kontrastujących kolorów.

Przez obszerne okno, opasane zdobną ramą, do wnętrza wpada naturalne światło. Dodatkowej jasności pomieszczeniu dodają punkty świetlne ukryte w stolarce ściennej.

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne stylizowane na art déco także wykonaliśmy z drewna bukowego. Pomimo sporych rozmiarów sprawiają wrażenie lekkości.

Drzwi z przeszkleniami stanowią kwintesencję prostoty. Wyraźnie odcinają przestrzeń mieszkalną od holu, jednocześnie pozwalając cieszyć się widokiem drzwi zewnętrznych.